Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pojawił się w środę na konferencji prasowej przed meczem z Borussią Dortmund.

Hiszpan pochwalił na niej swoich zawodników za dotychczasową postawę podczas przygotowań oraz podkreślił rolę Brazylijczyka Fernandinho w jego drużynie.

– Myślę, Fernandinho może grać na dziesięciu pozycjach.

– On ma odpowiednia jakość, która pozwala mu grać gdziekolwiek. Mógł grać na środku oraz z tyłu. Jest szybki, inteligentny oraz agresywny i silny w powietrzu.

– Ma odpowiednią jakość, aby kreować grę. Myślę, ze Fernando jest bardzo podobnym typem zawodnika, ale on nie jest aż tak szybki. Lubię grę pomocników, zwłaszcza na środku, ponieważ mogą kreować wiele świetnych podań.

– Chciałbym bardzo podziękować moim zawodnikom za dotychczasowe zaangażowanie i sposób, w jaki starają się mnie zrozumieć.

– Każdy menedżer ma swoje własne pomysły, a drużyna musi się do nich przyzwyczaić.

– Nie da się osiągnąć sukcesów, jeżeli nie chce tego drużyna, ale nie w tym przypadku. Trafiłem na wielkich ludzi i piłkarzy, którzy chcą pracować.

– Cieszymy się, że jutro w końcu zagramy w Chinach. Jesteśmy rozczarowani, że nie zagraliśmy z Manchesterem United, bo bardzo tego chcieliśmy. Teraz jednak cieszymy się perspektywą gry z Borussią.

– Jeżeli chodzi o sytuację z Nasrim, to dla mnie waga jest bardzo, bardzo ważna. Musimy biegać, walczyć, skakać, posiadać piłkę i tak co trzy dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj