Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej i omówił m.in. pewne zwycięstwo nad Cardiff oraz sytuację zdrowotną Zinchenko, który z powodu kontuzji opuścił boisko już w pierwszej połowie.

Co z Zinchenko:

– To nie wygląda dobrze. W tym momencie nie mam zbyt wiele do powiedzenia ale to nie wróży nic dobrego na nadchodzący mecz. Zobaczymy jutro. Nie mamy zbyt wielu opcji.

Ocena meczu:

– Myślę, że każdy zagrał na wysokim poziomie. Niestety zmarnowaliśmy wiele okazji, musimy strzelać więcej bramek. 

O występie Kevina:

– Kevin zdobył wspaniałą bramkę, brakowało go nam. Być może nie pokazują tego nasze wyniki ale naprawdę go nam brakowało. Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

O golu na 1-0:

– Neil Etheridge zagrał naprawdę dobrze, wiedział że powinien to obronić. W przerwie meczu zapytałem Kevina: „powiedz mi szczerze, czy naprawdę taki był twój zamiar? A on odpowiedział: Nie.” Więc nawet jeśli mógł to obronić nikt nie powinien go obwiniać.

O Fodenie:

– Phil zagrał wspaniale. Pojawiał się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Wiemy, że jest gotowy grać każdy mecz na dowolnej pozycji. Rywalizuje o miejsce w składzie z Kevinem, Davidem, Gündoganem i Bernardo. Trenuje bardzo dobrze.

Czy Agüero będzie gotowy na mecz z Brighton?

– Zobaczymy… 

Manchester City wróci na ligowe boiska 14 kwietnia i zagra wtedy na wyjeździe z Crystal Palace. A już w sobotę na Wembley Obywatele podejmą Brighton & Hove Albion w półfinale FA Cup.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments