Guardiola Pep 1
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wziął udział w konferencji prasowej przed derbowym spotkaniem z Manchesterem United. Poniżej zapis rozmowy z hiszpańskim trenerem The Citizens.

Pep Guardiola o meczu z Manchesterem United: ? To nie jest gra o wszystko. To po prostu gra o trzy punkty. To bardzo ważne spotkanie ze względu na jakość przeciwnika, ale przed nami jeszcze wiele spotkań, które będziemy próbowali wygrać. Jest jeszcze wiele gier do rozegrania i wciąż jesteśmy na początku sezonu. Ważne jest jednak, aby zagrać dobry mecz i pokonać wielkiego rywala. Czas skupić się na Premier League.

Pep Guardiola o derbach bez udziału kibiców: ? Znacznie lepiej jest być na Old Trafford i Etihad Stadium, kiedy na stadionie są kibice. Krok po kroku kibice wracają na stadiony w Anglii, ale w Manchesterze jeszcze nie. Kiedy tylko urzędnicy wydadzą taką zgodę, z pewnością tak się stanie. Wszyscy czekamy, kiedy sytuacja na świecie uspokoi się, a kibice wrócą na dobre.

Pep Guardiola o presji pod jaką znajduje się Ole Gunnar Solskjaer: ? Właśnie dlatego otrzymujemy duże wynagrodzenie, aby radzić sobie w takich sytuacjach. Nie muszę wspierać Solskjaera, ponieważ jest wystarczająco silny i wie, jak wykonywać swoją pracę. Kiedy wygrywamy, jesteśmy geniuszami, kiedy przegrywamy, powinniśmy zostać zwolnieni. To normalne w roli trenera.

Źródło: www.mancity.com