Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Sobotnia wygrana z West Hamem była dla Manchesteru City 20 zwycięstwem z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Trener The Citizens, Pep Guardiola uważa, że może to być największe osiągnięcie odniesione za jego kadencji w angielskim klubie.

? To niezwykłe osiągnięcie. Myślę, że odniesienie 20 zwycięstw w tak trudnym okresie może być największym osiągnięciem za mojej kadencji w Manchesterze City ? powiedział Guardiola po meczu z West Hamem.

? Nie oznacza to oczywiście, że wygraliśmy tytuł, ale zimą w Anglii grasz co trzy dni mecz. Do tego dochodzi sytuacja COVID-19 i kontuzje. Seria zwycięstw pokazuje siłę psychiczną. Kiedy masz serię wielu zwycięstw, przychodzą takie mecze jak dzisiaj. Pamiętam, że przeciwko Brighton bardzo cierpieliśmy przez 20 minut, podobnie z Fulham.

? Każdy, kto widział dzisiejszy mecz, wie, że to było naprawdę trudne zadanie, ponieważ West Ham jest niesamowicie silny. Wielkie gratulacje dla tego zespołu, ponieważ po 26 meczach zajmują pozycje premiowaną grą w Lidze Mistrzów, a to wszystko z powodu naprawdę ciężkiej pracy, jaką wykonali.

? Dzisiaj nie rozegraliśmy pięknego spotkania, ale w sezonie jest wiele takich meczów. Byliśmy po prostu stabilni. Wygraliśmy, nie będąc genialnym ani dobrym. Jutro zastanowimy się, jak możemy sobie poradzić lepiej i spróbujemy to wdrożyć w kolejnym meczu. Teraz przygotowujemy się do meczu z Wolverhampton ? nie mamy czasu na odpoczynek. 

Źródło: www.mancity.com