Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po trudnym spotkaniu z Napoli wygranym przez Obywateli 2:1, Pep Guardiola podkreślił klasę rywala oraz stwierdził, że to jedno ze szczególnych zwycięstw w jego trenerskiej karierze.

– Napoli to wyjątkowa drużyna, więc spodziewałem się, że będą grać w taki sposób.

– Wykazują wspaniałą zdolność do wymieniania dalekich i krótkich podań. Są jednym z najlepszych zespołów, prawdopodobnie najlepszym,  z jakim przyszło mi się mierzyć jako szkoleniowiec, dlatego ogromnie cieszę się z tego zwycięstwa. To jedno ze zwycięstw, z których jestem najbardziej dumny, w całej mojej karierze.

– Grali bardzo dobrze i sprawili nam wiele trudności-skomplikowali nam zadanie, są bardzo trudnym przeciwnikiem, ale wiedzieliśmy o tym już przed meczem.

– Moim zdaniem to jeden z najlepszych zespołów w Europie. Dzisiaj pokonaliśmy niesamowitą drużynę i żeby to zrobić, musieliśmy zagrać niesamowite spotkanie, dlatego jestem bardzo szczęśliwy.

– Wygrali osiem spotkań z rzędu i jeśli będą unikać kontuzji, mogą zrobić w tym sezonie cokolwiek chcą. Są szybcy, dynamiczni i niezwykle groźni. Tym bardziej więc cieszy mnie nasza wygrana.

Boss The Citizens nie krył również dumy z postawy swoich podopiecznych.

– Moi zawodnicy spisali się bardzo dobrze- John, Kyle, Fernandinho i Nicolas dobrze rozgrywali od tyłu  i utrzymywali się przy piłce.

– Musieliśmy dużo akcji rozgrywać od tyłu, ponieważ jeśli przeciwko Napoli posyłalibyśmy długie piłki, oni kilka sekund później wyszliby z atakiem.

– Raheem? Nie mam pojęcia ile bramek zdobędzie w tym sezonie, chcę tylko, żeby z meczu na mecz stawał się coraz lepszy.

– Stones zagrał bardzo dobrze. Zrobił krok naprzód zarówno jeśli chodzi o grę w defensywie, jak i w ofensywie. Dzisiaj solidnie współpracował z chłopakami w obronie.

– Jeśli chodzi o Aguero, jest już bardzo blisko powrotu.

Wygraną Guardiola zadedykował Jordiemu Cuixartowi i Jordiemu Sanchezowi-liderom walczącym o niepodległość Katalonii, którzy zostali aresztowani w ostatnich dniach.