Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był podekscytowany zwycięstwem z Southampton, które Obywatele zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.

– To była wyjątkowa noc. Wszyscy kibice stworzyli wyjątkową atmosferę w ostatnich sekundach i świetnie bawiliśmy się świętując zwycięstwo.

– Przeprosiłem sędziego po meczu. Nie mogłem tego kontrolować. Chciałem pobiec razem z Razem (Sterling), ale nie byłem wystarczająco szybki!

– Moment, kiedy świętowaliśmy w szatni po meczu z personelem i zawodnikami był wyjątkowy Musimy cieszyć się tymi chwilami.

– Mieliśmy wiele wyjątkowych chwil od początku naszej współpracy. W Bournemouth również byliśmy bardzo szczęśliwi, ale dzisiaj było niesamowicie.

– Kiedy wygrywasz tyle gier z rzędu, czasami się rozluźniasz, ale my nie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

– Musisz odkryć przyjemność z wygrywania gier. Piłkarze, którzy strzelają bramki są pełni radości.

– Nasza bramka była niesamowita, ponieważ nie było miejsca – Southampton bronił się dziesięcioma zawodnikami.

– Raheem jest wciąż wystarczająco młody, aby podnosić swoje umiejętności. On robi postępy. Wiem, że on czuje, że może to zrobić (zmieniać losy gry).

– Wcześniej czuł się nieśmiały, ale jego koledzy z drużyny dają mu pewność siebie.

Zapytany po meczu o Benjamina Mendy’ego, który po strzelonej bramce dla City utykał, aby dołączyć do grona swoich kolegów z drużyny, Guardiola roześmiał się:

– Mendy jest szalony! Ma sześciomiesięczny uraz i biegał!

Trener City pochwalił ducha walki swojej drużyny, która musiała mierzyć się z żelazną defensywą rywala.

– Mieli dziesięciu zawodników przed własnym polem karnym, z czym bardzo trudno się zmierzyć. Próbowaliśmy atakować przez cały czas i nie pozwalaliśmy im przeprowadzić żadnych kontrataków. Southampton nie chciało grać. Cały czas się bronili. 

– Mamy wiele gier w nogach i wielkie wojny za sobą, ale wygraliśmy kolejny mecz z rzędu. Zachowaliśmy dynamikę. Gracze są bardzo szczęśliwi.

– Byliśmy blisko remisu, ale kiedy w końcu nie wygramy meczu, nie będę mógł być zły na mich graczy. Robią absolutnie wszystko, co powinni robić.

– Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ponieważ byliśmy zespołem, który próbował wygrać.

– To ważne, że zachowaliśmy ośmiopunktową przewagę. W tej grze musieliśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby stwarzać sytuacje. Nie było miejsca na ataki.

– Jedynym miejscem na atak było otwieranie się rywala i próba kontrataku.

– Próbowaliśmy do skutku i dlatego tak się cieszę z powodu zwycięstwa. Próbowaliśmy wygrać i zrobiliśmy to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj