Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w sobotnim meczu z Newcastle United. The Citizens zwyciężyli 2:0, a według hiszpańskiego trenera był to najlepszy występ jego zawodników w obecnym sezonie.

– Zagraliśmy naprawdę dobrze. To był trudny mecz, w trudnych warunkach pogodowych – powiedział Guardiola.

– Walczyliśmy o strzelanie bramek, ale graliśmy tak, jak powinniśmy. Myślę że to było kluczowe. To był nasz najlepszy występ w tym sezonie, patrząc na to, jak powinniśmy grać docelowo.

– Musimy grać w odpowiednim tempie. Aby to zrobić, każdy musi być na właściwej pozycji i wykonywać swoją pracę. Nie jest łatwo, kiedy 10 zawodników rywala stara się bronić, ale chłopaki spisali się naprawdę dobrze i cieszę się ze stylu, w jakim graliśmy.

– Wyniki są konsekwencją naszego sposobu gry. Stajemy się coraz lepsi – gracze zdają sobie z tego sprawę, dlaczego ważne jest, aby robić to, co robiliśmy dotychczas.

– Nasz sukces w przeszłości wynikał z tego, że każdy na swojej pozycji, robił to, co powinien. W meczu z Newcastle gracze byli niesamowici – wszyscy byli bardzo skupieni i zanotowali dobry występ.

– Szkoda, że ​​nie zdobyliśmy więcej bramek, ale było dobrze. Musimy poprawić naszą skuteczność – zmarnowaliśmy dwie szanse będąc dwa metry od bramki. Kiedy się poprawimy, będziemy strzelać bramek.

– Awansowaliśmy kilka pozycji w tabeli, ale teraz nie możemy się zatrzymać. Za mniej niż 48 godzin mamy kolejną grę na Goodison Park i postaramy się zagrać dobrze.

Źródło: www.mancity.com