Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wziął udział w konferencji prasowej przed drugim spotkaniem w fazie grupowej Ligi Mistrzów z FC Porto. Poniżej zapis wypowiedzi hiszpańskiego trenera.

Pep Guardiola o powrocie do gry Benjmina Mendy’ego: – Bardzo się cieszymy, że Benjamin wrócił do gry. Strzelanie bramek to co prawda ostatnia rzecz, jakiej oczekuję od Mendy’ego. Ciszę się z jego trafienia, ale przede wszystkim oczekuję, aby dobrze się bronił, był zdrowy i skupiony. Właśnie tego od niego chcę. Zagrał zaledwie dwa mecze po 90 minut, ale zagrał naprawdę dobrze. Teraz od niego zależy, czy będzie w stanie regularnie trenować i koncentrować się.

Pep Guardiola na temat Joao Cancelo: – Joao rozgrywa bardzo dobry sezon. Chodzi mi tutaj szczególnie o takie aspekty jak zaangażowanie i skupienie. Nadal musi pracować i być skupiony, ale bardzo nam pomógł, gdy Oleksandr Zinchenko i Nathan Aké byli kontuzjowali. Od razu dochodzi do siebie po meczach. Ma osobowość. W ostatnim meczu był wyjątkowy, był jednocześnie obrońcą i skrzydłowym. Podobnie jak Mendy, musi teraz skupić się na obronie. Mam wrażenie, że jest coraz lepszy.

Pep Guardiola o meczu z FC Porto: – Na pewno będzie to trudna, fizyczna gra. FC Porto ma niesamowitego ducha zespołu i wyjątkową fizyczność. Wiemy o tym, że będzie ciężko, ale taka jest Liga Mistrzów. Najlepsze drużyny w Portugalii muszą wygrywać w każdy weekend. Kiedy masz taką mentalność we wszystkich spotkaniach, jesteś niebezpiecznym rywalem. Właśnie dlatego spodziewamy się trudnej gry. Tak było w pierwszym meczu i jutro też tak będzie.

Źródło: www.mancity.com