Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził po wygranym 4:1 meczu z Club Brugge, że jego zespół może skoncentrować się teraz na nadchodzącym starciu z Manchesterem United. 

– Przesłanie dla graczy jest proste – każdy mecz jest ważny. Nie wiem, czy widziałeś (zwrot do dziennikarza) nasz mecz z West Hamem na wyjeździe. Nawet nie jesteś w stanie wyobrazić sobie jak bardzo przygotowywaliśmy się do tego meczu – stworzyliśmy wiele okazji, byliśmy znacznie lepsi, ale przegraliśmy w rzutach karnych – powiedział Guardiola po zakończeniu spotkania z Brugge.

–  Za każdym razem skupiam się tylko na następnym i nigdy nie myślę o drugim. Wiem, że mecz z Manchesterem United jest teraz najważniejszy. Zamierzamy stworzyć dobre widowisko, ale dzisiejszy dzień był niezwykle ważny w kontekście tego starcia.

– Widzieliśmy w zeszłym sezonie jak dobry może być Manchester United, a teraz mają w swoim składzie jednego z najlepszych graczy w historii, maszynę do zdobywania bramek, która potrafi robić wyjątkowe rzeczy.

– Oczywiście mamy plan i zamierzamy spróbować zrobić swoje. Cokolwiek się stanie Manchester City, to Manchester City. Gramy po swojemu.

Źródło: www.mancity.com