Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej po meczu z Manchesterem United, był pod szczególnym wrażeniem postawy utalentowanego Phila Fodenema.

17-letni pomocnik otrzymał szansę wyjazdu na zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych i według hiszpańskiego trenera może być w najbliższych latach ważnym punktem klubu z Etihad Stadium.

– Nie mam słów – chciałbym dobrać właściwe słowa, aby opisać to, co widziałem, ale nie potrafię – stwierdził Guardiola.

– Wy (media, kibice) możecie być szczęśliwi. Wszyscy, którzy widzieli pierwszą grę tego chłopaka dla pierwszego zespołu Manchesteru City możecie się cieszyć.

– Dawno nie widziałem czegoś takiego. Jego występ był kolejnym poziomem, krokiem do przodu.  Phil ma 17 lat, jest piłkarzem Manchesteru City, wychował się w Akademii, kocha ten klub, jest fanem City i jego obecność jest dla nas darem.

– Zostanie z nami, szkoląc się z nami przed sezonem i być może zostanie z nami także w sezonie, ponieważ jest wyjątkowy.

– To była nasza pierwsza gra, mamy za sobą dobre treningi. Manchester United jest obecnie krok przed nami, ponieważ zagrał już wcześniej dwa mecze. Widziałem dziś wiele dobrych rzeczy w ich grze, są niebezpieczni w ataku.

– Myślę, że zagraliśmy dziś bardzo dobrze, zwłaszcza w drugiej połowie i kilku minutach pierwszej połowy. Niektóre indywidualne występy były naprawdę dobre. Teraz musimy odpocząć, a potem czeka nas mecz z Realem Madryt.