Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był zachwycony zwycięstwem swojego zespołu w drugim meczu sparingowym z Realem Madryt 4:1.

Hiszpański opiekun The Citizens wyznał, że wygrana przed ponad 93 tysiącami kibiców jest inspiracją dla jego zespołu przed kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu.

– Jesteśmy w trakcie przygotowań i podobnie jak w ostatnim meczu z Realem Madryt, który niestety przegraliśmy, zrobiliśmy wiele bardzo dobrych rzeczy na boisku. Grając z taką intensywnością, na takim poziomie, zyskujesz pewność. Nie chodzi o wygraną, czy przegraną, tylko o zyskanie stabilności – stwierdził Guardiola.

– Wynik cieszy, ale w tym momencie nie jest on istotny. Sposób w jaki staramy się grać jest najważniejszy dla naszej przyszłości. Zwracam uwagę na postawę mojego zespołu i zawodników. Chcę pokazać im najlepszy sposób na realizację naszych celów.

– Pokonaliśmy drużynę, która dwa lata temu była najlepszym zespołem w Europie.

– Real Madryt nigdy nie gra źle. Po prostu zagraliśmy dobrze. Pamiętajmy jednak, że zarówno dla nas, jak i dla nich był to mecz testowy.

– Real Madryt jest najlepszym zespołem w Europie i podziwiam ich tak samo jak Barcelonę.