Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Od czasu remisu z West Bromwich Albion 1:1 w połowie grudnia, Manchester City znajduje się we wspaniałej formie, odnotowując cztery zwycięstwa z rzędu w trzech rozgrywkach. Szkoleniowiec The Citizens, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Brighton & Hove Albion opowiedział o różnicy w grze jego zespołu od tego czasu.

? Jedyna różnica polega na tym, że mniej biegamy. Za dużo biegaliśmy – żeby efektywnie grać w piłkę, trzeba biegać znacznie mniej ? powiedział Guardiola .

? Kiedy jesteś bez piłki, musisz biegać, ale kiedy z piłką musisz pozostać bardziej na pozycji i pozwolić przemieszczać się piłce. Poprawiliśmy się w ostatnich grach pod tym względem.

Według trenera Manchesteru City, wahania formy jego podopiecznych miały podłoże w braku odpowiedniego przygotowania w okresie letnim, co było spowodowane pandemią koronawirusa.

? Trochę straciliśmy w tym sezonie z powodu krótkich przygotowań. To była po części moja wina, ale przepisy też miały na to swój wpływ. Gracze potrzebowali czasu, aby osiągnąć najlepszą formę.

? Walka o mistrzostwo? Straciliśmy punkty między innymi w meczach z West Hamem na wyjeździe i West Bromwich u siebie. Patrząc na obecny układ w tabeli, nie zasługujemy na to, aby opinia publiczna uważała nas za pretendentów do tytułu.

? Na początku staraliśmy się powiedzieć piłkarzom, aby zachowywali spokój w dobrych i złych momentach, ponieważ jest to dziwna sytuacja i dziwny sezon dla wszystkich klubów. W tym momencie najbardziej inteligentną rzeczą, jaką mogę powiedzieć, jest Brighton. To jedyna rzecz, o którą się martwię. Brighton, Brighton i Brighton. Potem zobaczymy, co się stanie, ponieważ na pewno będą jeszcze ciężkie momenty i ciężkie mecze w tym sezonie.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj