Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola skrytykował postawę sędziów w niedzielnym meczu Pucharu Anglii z Cardiff City. Zdaniem Hiszpańskiego opiekuna City, nadrzędnym celem arbitrów powinno być zapewnienie bezpieczeństwa piłkarzy.

– Leroy Sane będzie pauzował. Jak długo? Nie wiem, nie jestem lekarzem. Jutro zobaczymy. Sędziowie muszą chronić graczy. Nie chodzi o moich piłkarzy, ale o wszystkich.

– Ich zadaniem jest ochrona graczy. Kiedy jest błąd, jest błąd, a kiedy jest niebezpieczna sytuacja, to jest niebezpieczna sytuacja.

– Nie rozumiem sytuacji, kiedy nie uznano nam gola, ale możemy to zaakceptować. Sędziowie muszą jednak chronić graczy. Muszą wykonywać swoją pracę. 

– Gramy w wielu rozgrywkach i nie odpoczywamy, ale walczymy w każdym meczu. Jestem dumny.

– Nie możemy jednak wygrać we wszystkich czterech rozgrywkach. Ludzie pytali mnie, czy możemy zakończyć sezon bez porażki w Premier League. Powiedziałem nie, ponieważ nie mamy aż tak szerokiego składu. Wielu graczy doznało kontuzji. Mendy wypadł na sześć miesięcy i graliśmy praktycznie przez cały sezon bez lewego obrońcy.

– To nie jest jednak problemem. Teraz musimy wrócić i skupić się na meczach z West Brom i Burnley, a następnie przygotować się do Ligi Mistrzów.

– Złudzeniem jest myśleć, że możemy wygrać wszystkie cztery rozgrywki. Przy tym harmonogramie jest to niemożliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj