Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że jego osobiste rekordy mają dla niego drugorzędne znaczenie, a priorytetem jest odnoszenie sukcesów dla klubu. W środowy wieczór Obywatele zagrają z Southampton w Pucharze Ligi Angielskiej, czyli w rozgrywkach, gdzie triumfował pięc razy w ciągu ostatnich sześciu lat.

Guardiola zdobył Puchar Ligi cztery razy – rekord, który dzieli razem z byłym trenerem Manchesteru United, Sir Alexem Fergusonem i byłym trenerem Nottingham Forest, Brianem Cloughiem.

– Chcemy wygrać, ponieważ jesteśmy w tych rozgrywkach ale nie zmieni to mojego życia – powiedział Guardiola na konferencji prasowej przed meczem na St Mary’s w środę wieczorem.

– To, co do tej pory zrobiliśmy w tych rozgrywkach, było niesamowite. Być na równi z Sir Alexem Fergusonem czy Brianem Cloughem tego nie zmienia. Najważniejszy jest Manchester City.

– Ludzie mówią, że to mniej ważne rozgrywki, ale my zawsze staramy się dać z siebie wszystko. W zeszłym sezonie odpadliśmy wcześnie przeciwko West Hamowi, ale byliśmy wspaniali.

– Cokolwiek stanie się w przyszłości, nic nie zmieni tego, co zrobiliśmy. Nie chodzi tylko o tytuły, ale o to, jak wiele rzeczy było niesamowitych i fantastycznych w sposobie, w jaki pracujemy i gramy teraz po wielu grach i wielu latach.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj