Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził, że nie miałby problemu widząc w przyszłości Sergio Aguero w składzie innego zespołu występującego w angielskiej Premier League.

Pod koniec marca Manchester City oficjalnie poinformował, że najskuteczniejszy zawodnik w jego historii wraz z końcem sezonu 2020/21 pożegna się z Etihad Stadium, co wywołało masę spekulacji dotyczących jego przyszłości.

Argentyńczyk był łączony z Barceloną i powrotem do Atletico Madryt, podczas gdy w przeszłości mówił o zakończeniu kariery w Independiente, którego jest wychowankiem. Nie jest jednak wykluczone, że zespoły z Premier League będę próbować pozyskać Aguero na zasadzie wolnego transferu, a w niektórych raportach wspomniano o zainteresowaniu Arsenalu, Chelsea i Liverpoolu.

Perspektywa gry w jednym z rywali, byłaby trudna do zniesienia dla fanów Manchesteru City, ale trener Pep Guardiola twierdzi, że nie miałby z tym problemu.

– Życzymy Sergio wszystkiego najlepszego. Na pewno wybierze to, co najlepsze dla niego w ostatnich latach kariery. Będziemy zachwyceni podjętą decyzją, ponieważ będzie najlepsza dla niego, jego rodziny i jego kariery – powiedział Guardiola.

– Jego preferencje są moimi preferencjami. To, co najlepsze dla niego, jest najlepsze dla nas.

Źródło: www.mancity.com