Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Przed poniedziałkowym starciem na Etihad przeciwko Wolverhampton Pep Guardiola uczestniczył w konferencji prasowej. Boss nie szczędził pochwał najbliższemu przeciwnikowi:

Gra przeciwko Wilkom będzie niesamowicie trudna.

– Zrozumieliśmy to w zeszłym sezonie, gdy mierzyliśmy się z nimi w Carabao Cup.

– Widzieliśmy jak grają, są mocni fizycznie, dobrze rozgrywają stałe fragmenty gry, jak również kontrataki. Gdy w ostatnich minutach drużyna jest zmęczona, oni wprowadzają wypoczętych graczy, bronią głęboko, kontrolują wiele obszarów na boisku. Dlatego grają tak dobrze w Premier League.

Pep na konferencji wypowiedział się również na temat zdrowia dwóch zawodników, których zabrakło w dwóch ostatnich meczach – Sergio Aguero oraz Vicenta Kompanego.

Sergio, zaraz po meczu z Liverpoolem był chory, aktualnie czuje się lepiej, dzisiaj odbył pierwszy trening.

– Kompany miał problem z mięśniem, ale odzyskuje zdrowie po meczu z Liverpoolem. Jest szansa, że obaj będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na poniedziałkowy mecz.

– Reszta graczy nie zgłasza żadnych problemów.

Boss wypowiedział się także na temat powrotu rodziny Gabriela Jesusa, która odwiedziła go w Manchesterze:

Gracze wiedzą, że są w niesamowitym klubie który stara się dbać o wszystkich, jeśli czegoś potrzebujesz, klub postara się pomóc. On [Gabriel] nie jest sam, ma przyjaciół. W szczególności ma dobre relacje z Brazylijczykami, np. Danilo. Myślę że powrót rodziny nie będzie problemem.

– Zwykle gdy rozmawiamy, mówimy o wydajności graczy. Jednak życie prywatne może mieć duży wpływ na formę zawodników. Gdy jesteśmy szczęśliwi, lepiej wykonujemy naszą pracę. Czasami oceniamy graczy nie wiedząc co dzieje się w ich prywatnym życiu.

– Wszystko co możemy zrobić to powiedzieć im że tu jesteśmy i spróbujemy im pomóc.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj