Guardiola i Bernardo Silva
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Evertonem. Poniżej zapis rozmowy z trenerem The Citizens.

Pep Guardiola o Sergio Aguero: – Myśleliśmy o tym, aby Sergio rozpoczął mecz z Newcastle United. Potrzebuję go jako trener i potrzebuje go zespół. Fakt, że grał przez 15-20 minut i widzieliśmy go bardzo dynamicznego i agresywnego jest bardzo budujący.

Pep Guardiola o ostatnim zwycięstwie z Newcastle United: – Jestem szczęśliwy. W ostatnich sezonach ciężko grało się nam przeciwko Newcastle – traciliśmy punkty, ale ostatni mecz był niesamowity. Wymieniliśmy wiele podań. To jest sposób, w jaki chcemy grać. Zmarnowaliśmy dwie dogodne szanse i musimy to poprawić, o czym doskonale wiemy. Znamy nasze standardy. W przeszłości graliśmy naprawdę dobrze. Musimy spróbować to osiągnąć. W niektórych momentach jest łatwiej po pięciu latach spędzonych razem, ale niektórzy ludzie zmieniają się po pięciu latach. W meczu z Newcastle widzieliśmy wiele rzeczy, które chcielibyśmy zawsze oglądać.

Pep Guardiola na temat Kevina De Bruyne’a: – Potrzebujemy go. Kevin jest obecnie jedną z największych gwiazd na świecie. Czasami, tak jak w meczu z Arsenalem oszczędzam go. Wolę, aby zagrał w Premier League, zwłaszcza teraz, gdy Liga Mistrzów ma przerwę i skupiamy się na Premier League.

Pep Guardiola o sytuacji w Premier League: – Mamy jeden zaległy mecz przeciwko Aston Villi, która radzi sobie niesamowicie. To będzie bardzo ciężki mecz, ale jeśli znajdziemy swój rytm, będziemy bardzo blisko czołówki tabeli. Miejmy nadzieję, że w najbliższych ośmiu lub dziesięciu spotkaniach nawiążemy walkę z drużynami, które są nad nami.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ