Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola ł Guardiola podczas wydarzenia XP Investimentos stwierdził, że w 2023 roku, kiedy dobiegnie końca jego umowa z zespołem The Citizens, będzie chciał poszukać nowych wyzwań w swojej karierze trenerskiej.

Wypowiedź Hiszpana spotkała się z falą krytyki, dlatego podczas konferencji prasowej przed meczem z Arsenalem, Guardiola raz jeszcze opowiedział o swoich zamiarach.

– Bardzo się cieszę, że mogę odpowiedzieć na to pytanie. Nie myślę o odejściu z Manchesteru City po dwóch latach. Mogę odejść za dwa miesiące, jeśli wyniki nie będą dobre, albo klub będzie mną zmęczony lub nie będę mógł znaleźć porozumienia z zawodnikami – powiedział Guardiola.

– Mogę wyjechać za trzy miesiące, tak jak mogę wyjechać za pięć lat. To, co powiedziałem w połączeniu Zoom z biznesmenami w Brazylii dotyczyło mojej kariery po Manchesterze City. To, że zrobię sobie przerwę jest pewne.

To może być za miesiąc, dwa lata, trzy lata, cztery lata, pięć lat. W tej chwili nie mam powodów, aby odejść. Nie myślę, że za dwa sezony opuszczę Manchester City. Zamierzam grać lepiej, to jest mój cel w tym sezonie i zamierzam tego spróbować.

– Kiedy odejdę z Manchesteru City, na pewno trochę odpocznę. Mam za sobą 12-13 lat pracy z krótką przerwą. Potem poprowadzę nowy zespół lub reprezentacja narodowa, jeśli ktoś mnie chce – ale nie powiedziałem, że za dwa lata skończę pracę w Manchesterze City. Dziękuję za pytanie i za to, że mogłem je wyjaśnić.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ