Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola, po raz pierwszy od czasu rozpoczęcie zgrupowania w Houston, pojawił się na konferencji prasowej.

Podczas spotkania z mediami, tematem przewodnim były letnie plany transferowe. Hiszpański trener poinformował, że klub cały czas pracuje nad trzema, czterema wzmocnieniami.

Biorąc pod uwagę ton wypowiedzi Guardioli, można odnieść wrażenie, że tegoroczne okienko transferowe nie do końca układa się po jego myśli.

Zapytany o ewentualny transfer zawodnika Realu Madryt, Danio, Guardiola odpowiedział:

– Interesujemy się kilkoma zawodnikami, ale dopóki transfer nie dojdzie do skutku, nie chciałbym mówić o ewentualnych nazwiskach z szacunku do klubów, w jakich występują. Danilo jest jedną z opcji, którą posiadamy – powiedział Guardiola.

Będąc w temacie wzmocnień w linii obrony, dziennikarze poruszyli także temat transferu Benjamina Mendy’ego.

Mendy, podobnie jak Danilo i inni jest naszym celem, ale wszyscy widzimy jaka jest sytuacja. Cały czas jest zawodnikiem Monaco, więc jestem cicho w moich komentarzach.

– Rozmawiamy z trzema, czterema zawodnikami. W perspektywie trzech, czterech, pięciu lat, wciąż będą młodymi zawodnikami. Zobaczymy.

Na koniec Guardiola wypowiedział się na temat czwartkowego, towarzyskiego meczu z Manchesterem United.

– Spotkanie testowe są dla nas bardzo ważne. Nigdy wcześniej nie byłem w Houston. Derby na koniec dnia, to to, co ludzie chcą zobaczyć. Podczas tego spotkania spróbujemy dopasować się do przeciwnika i spróbować nowych wariantów.