Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził po meczu z rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, że w jego odczuciu nie należy oceniać jego zawodników wyłącznie na podstawie ich sukcesów w Lidze Mistrzów. Hiszpan przyznał jednak, że dotarcie do półfinału to ważny moment dla jego drużyny.

– Awans do półfinału jest bardzo ważny dla Manchesteru City – nie możemy temu zaprzeczyć. Liga Mistrzów to bardzo trudne rozgrywki pod względem psychicznym – grasz w nich przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za jedną grę – powiedział trener Manchesteru City.

– Możesz odpaść z powodu jednego gola, a sezon jest oceniany jako porażka. To nie jest sprawiedliwe. Z psychologicznego punktu widzenia – dla wszystkich graczy, dla mnie, dla całego personelu, dla prezesa i dyrektora generalnego, dotarcie do półfinału było konieczne.

– Oczywiście chcemy więcej. Zagramy z PSG, zeszłorocznymi finalistami Ligi Mistrzów. Wiemy, że są silni, ponieważ wyeliminowali Bayern Monachium, obecnie najlepszą drużynę na świecie.

– W ciągu pięciu lat, od kiedy współpracujemy, trzykrotnie nie awansowaliśmy z ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Zawodnicy cierpieli z tego powodu tak samo jak wszyscy ludzie pracujący w klubie. Bardzo chcieli zrobić kolejny krok i zrobili to. Dla całego klubu to wielka ulga i wielka sprawa.

Źródło: www.mancity.com