Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Nottingham Forest, szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził, że grupa liderów jego drużyny odegrała kluczową rolę w doprowadzeniu Obywateli do pozycji o której marzył (pozycja lidera w tabeli Premier League) na 15. kolejek przed końcem sezonu.

– Bez wątpienia (posiadanie silnego przywództwa, liderów) jest najważniejsze – powiedział Guardiola.

– Miałem kilka wielkich postaci w Barcelonie, Bayernie Monachium i tutaj. W trudnym momencie liderzy robią krok do przodu i idą do przodu bez strachu.

– Granie dobrze lub źle nie jest najważniejszą rzeczą w długim sezonie, zwłaszcza gdy próbuje się zdobyć tytuły. Jakości gry nie da się utrzymać w każdym tygodniu, kiedy gra się trzy razy w tygodniu.

– Teraz jesteśmy w sytuacji, o której mogłem marzyć na początku sezonu. Nie spodziewałbym się, że będę miał wiele punktów przewagi po zdobyciu tytułów jeden po drugim, to prawie niemożliwe.

– Na szczęście ponownie jesteśmy liderami, a przed nami 15 meczów. Chcemy być tam z ośmioma, dziesięcioma meczami do końca, a potem musimy wykonać ostatni ruch i wysiłek.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj