Guardiola Otamendi
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej po meczu z Burnley FC podziękował Nicolasowi Otamendiemiu, który po pięciu latach spędzonych w drużynie Obywateli, przeniósł się do Benfiki Lizbona.

– Nicolas Otamendi był częścią naszego niesamowitego sukcesu i konsekwencji – powiedział Pep Guardiola.

– Jest niesamowicie miłym facetem i świetnie radził sobie w sezonie, w którym wygraliśmy Premier League ze 100 punktami, będąc dla nas kluczowym graczem.

– Życzę jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego. Jestem mu absolutnie wdzięczny za to, jak prezentował się od pierwszego dnia i za jego chęć poprawy. Zawsze będzie częścią moich najlepszych wspomnień z Manchesteru.

Guardiola pochwalił także Cole’a Palmera, który w starciu z Burnley zadebiutował w barwach Manchesteru City.

– Cole Palmer zaczął mecz trochę nieśmiały, ale to normalne. Na treningach jest niesamowitym młodym chłopcem. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pokazał się ze świetnej strony. Ma dobrą przyszłość w tym klubie.

– To pokorny facet. To facet z niesamowitym wykończeniem, jak Phil Foden. Miał swoją szansę na zdobycie bramki. Debiut w Pucharze Ligi Angielskiej przeciwko drużynie z Premier League będzie dobry dla jego przyszłości.

– Jeszcze raz dziękuję Akademii za tych graczy. Dzięki ich dobrej pracy mamy takich zawodników.

Źródło: www.mancity.com