Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Napastnik Arsenalu, Alexis Sanchez był w ostatnim czasie intensywnie łączony z przenosinami do Manchesteru City, gdzie wielkim zwolennikiem jego transferu jest trener Obywateli, Pep Guardiola.

Na dzień dzisiejszy wiele wskazuje jednak na to, że reprezentant Chile przedłuży swoją umowę z Kanonierami, która wygasa w 2018 roku.

Bez względu na to, szkoleniowiec City pozostaje w zachwycie nad 27-letnim zawodnikiem i uważa, że jest on aktualnie lepszym zawodnikiem, niż za czasów, kiedy meli okazję współpracować ze sobą w barwach FC Barcelony.

– Sanchez grał bardzo dobrze w Barcelonie, ale kiedy grasz w jednym zespole z Messim, wszyscy i tak skupiają się na nim. Słyszałem głosy, że Sanchez nie grał w Hiszpanii na swoim poziomie, ale to normalnie, ponieważ punktem odniesienia zawsze jest Messi. W moim mniemaniu bardzo rozwinął się w Barcelonie.

– Wydaję mi się, że obecna pozycja na boisku jest optymalna dla Alexisa. W Barcelonie może musiał grać zbyt szeroko, ale lubię gdy moi zawodnicy graja w taki sposób.

Myślę, że Sanchez zaliczył naprawdę duży progres. Bez problemu może grać w kilku pozycjach, to wojownik, który ma duszę i charakter, aby być zwycięzcą. To świetny, klasowy piłkarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj