Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po czwartkowym zwycięstwie nad Arsenalem, Manchester City ma przed sobą kolejne trudne spotkanie przeciwko mistrzowi Anglii, londyńskiej Chelsea.

Szkoleniowiec drużyny z Etihad Stadium, Pep Guardiola podczas przedmeczowej konferencji prasowej poinformował, że jest bardzo zadowolony z formy prezentowanej przez swoich podopiecznych, ale podczas ostatniego meczu z Arsenalem pojawiały się fazy gry, z których nie mógł być w pełni usatysfakcjonowany.

– Byłem zachwycony zwycięstwem z Arsenalem, ale przed meczem z Chelsea będziemy pokazywać zawodnikom ostatnie 10 minut pierwszej połowy i pierwsze 20 minut drugiej połowy tego meczu, ponieważ jeśli to zdarzyłoby się w Champions Liga, nie byłoby dobrze – powiedział trener Manchesteru City.

– Straciliśmy trochę kontroli nad tym meczem i momentami nie wiedzieliśmy, co powinniśmy zrobić. Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej, ale czasami musimy zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy i nie możemy myśleć, że jesteśmy idealni – kontynuował Pep Guardiola.

 
Manchester City w niedzielne popołudnie zagra z Chelsea. Pep Guardiola nie ukrywa, że jest pod ogromnym wrażeniem pracy wykonanej przez trenera The Blues, Antonio Conte.
 
– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką pracę Antonio wykonał tutaj w Londynie. Wiele zespołów, nawet Arsenał – naśladowało to. Poz względem taktycznym Antonio jest mistrzem. Wykonał niesamowitą pracę z drużyną narodową i myślę, że Conte da jeszcze coś angielskiej piłce nożnej, jestem tego pewien – stwierdził opiekun Manchesteru City.
 
– W tym sezonie Chelsea jest pod presją, ale w zeszłym sezonie to my pod nią byliśmy. Ludzie zastanawiali się: Co robi ten facet? A kiedy Manchester City ma się dobrze, jesteśmy na tej pozycji, co Chelsea przed rokiem.
 
– Ale co do Conte – każdy menedżer ma swoją własną sytuację. W zeszłym sezonie wykonał niesamowitą robotę. Ludzie pytają mnie, co zrobiliśmy, że nasz sezon aż tak bardzo różni się od poprzedniego sezonu. Odpowiadam: Nie za dużo. Kupiliśmy wielu nowych graczy. Jeśli chcesz rywalizować na wysokim poziomie we wszystkich czterech rozgrywkach, wiesz, że potrzebujesz dobrych graczy.

– Nie gramy tylko z myślą o dzisiejszym mecz. Każda gra przygotowuje nas na przyszłość. Cieszyliśmy się, że udało nam się wygrać Puchar Carabao, ale w niektórych sytuacjach pojawiają się pewne problemy i trzeba o tym rozmawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj