Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że grudniowe zwycięstwo nad Southampton zapoczątkowało wzrost formy jego podopiecznych, dzięki której The Citizens wygrali 10 meczów z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Już we wtorek Manchester City zmierzy się z West Bromwich Albion, z którym dość niespodziewanie zremisował 1:1 przy okazji grudniowego meczu.

– Trudno powiedzieć, co zmieniło się od czasu naszego ostatniego meczu. Wygraliśmy kolejny mecz z Southampton i to był jeden z punktów zwrotnych – powiedział Guardiola.

– Było ciężko, ponieważ Southampton było wówczas w szczytowej formie. Udało nam się ich pokonać i wtedy rozpoczęliśmy proces lepszej gry. Byliśmy daleko od czołówki, ale potem zaczęliśmy się do niej systematycznie zbliżać.

– Mieliśmy szanse na wygranie ostatniego meczu z West Bromwich Albion, ale sposób, w jaki graliśmy w tamtym czasie nie był dobry.

– Wiem, jak dobrze zespoły dowodzone Sama Allardyce’a radzą sobie przy stałych fragmentach gry. Jestem przekonany, że na pewno nad tym pracowali, ale musimy odkryć ich słabe punkty i narzucić naszą grę. Dzisiejszy trening był bardzo dobry. Jestem optymistą i wierzę, że jutro pojedziemy autobusem do West Bromwich i rozegramy dobrą grę.

Źródło: www.mancity.com