Sergio Aguero
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola jest przekonany, że Sergio Aguero będzie w stanie wrócić do swoich najlepszej formy, a pomóc drużynie The Citizens w najważniejszym okresie sezonu.

Rekordowy strzelec Manchesteru City wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach w tym sezonie z powodu kontuzji kolana i COVID-19.

– Przez pierwsze trzy lub cztery dni po pozytywnym wyniku testu, Sergio Aguero czuł się źle – powiedział Pep Guardiola przed meczem Manchesteru City z West Bromwich Albion.

– Czuł się bardzo zmęczony, ale teraz twierdzi, że teraz czuje się znacznie lepiej. Nadszedł czas, aby uzyskał wynik negatywny, a kiedy będzie mógł wrócić do drużyny, zobaczymy jak będzie prezentował się dzień po dniu.

– Nie mogę powiedzieć wprost kiedy wróci na boisko. Nie wiem, jak zareaguje na obciążenia, kiedy zacznie trenować.

– Jestem jednak optymistą i wierzę, że od lutego-marca do końca sezonu da nam kilka dobrych miesięcy.

Dwa lata temu Vincent Kompany przezwyciężył problemy z kontuzjami, aby wnieść ogromny wkład w końcowe zwycięstwo Manchesteru City w rozgrywkach Premier League w sezonie 2018/19.

– Miejmy nadzieję, że Sergio pójdzie śladami Vincenta Kompany’ego. Vincent miał jednak wyjątkową cechę: Mógł nie trenować przez dwa miesiące, następnie odbyć jedną sesję treningową i grać niesamowicie dobrze – powiedział Guardiola.

– Nie wiem, czy Sergio ma wystarczającą siłę, aby natychmiast wyjść i grać na swoim najwyższym poziomie, ale to zależy od niego. Kiedy zobaczymy go na boisku treningwoym, szybko będziemy mogli to ocenić.

– Mam nadzieję, że będzie mógł nam pomóc dzięki swojej wyjątkowej jakości, która czyni go jednym z najlepszych napastników wszechczasów – nie tylko w Anglii, ale w całej historii piłki nożnej.

Źródło: www.mancity.com