Pep Guardiola Kevin De Bruyne
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wypowiedział się na temat anulacji kary dla klubu z Etihad Stadium przez CAS. Hiszpański opiekun nie ukrywa, że ma nadzieję, że anulacja kara zakończy negatywną dyskusję wokół ekipy The Citizens.

? Jestem niesamowicie szczęśliwy z powodu decyzji, która pokazuje, że to co wszyscy ludzie mówili o klubie, nie była prawdą ? powiedział Guardiola na konferencji prasowej przed środowym meczem z Bournemouth.

? Gdybyśmy zrobili coś złego, zaakceptowalibyśmy decyzję UEFA i CAS, ponieważ bylibyśmy winni. Mamy prawo do obrony, gdy uważamy, że to, co zrobiliśmy, jest prawidłowe. Tak orzekli także trzej niezależni sędziowie.

? Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, ponieważ możemy bronić tego, co zrobiliśmy na boisku.

? Czy krytyka pod adresem Manchesteru City dobiegnie teraz końca? Byłoby miło, ale nie sądzę. W ostatnich latach pojawiło się wiele negatywnych opinii na temat Manchesteru City i nie ukrywam, że chciałbym, aby dobiegło końca.

? To świetny dzień dla piłki nożnej, ponieważ pokazaliśmy, że gramy według tych samych zasad, co wszystkie elitarne kluby. Możemy grać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, ponieważ to, co robimy jest właściwe.

? Wiem dla elitarnych klubów, takich jak Liverpool, Manchester United, a zwłaszcza Arsenal, nasza obecność nie jest wygodna. Muszą jednak zrozumieć, zasługujemy na bycie w tym miejscu. Chcemy z nimi konkurować i starać się osiągnąć to, co oni osiągnęli w przeszłości.

? Zasługujemy na stawanie się silniejszym klubem. W tym Manchesterze City pracują niesamowici ludzie i robią wszystko, aby uczynić go lepszym i aby nasi fani byli dumni. Nie musimy prosić o pozwolenie, aby tam być. Zasługujemy na to, aby tam być.

? Muszą to zrozumieć. Jeśli się nie zgadzają, powinni porozmawiać z naszym przewodniczącym i dyrektorem generalnym. Nie rozmawiaj z ośmioma innymi klubami. Idź i pokaż swoje niezadowolenie na boisku.

? Zrobiliśmy ogromny krok naprzód w ciągu ostatnich 10 lat. Zainwestowaliśmy dużo pieniędzy, podobnie jak wiele klubów. Zrobiliśmy to we właściwy sposób. Nie zostaliśmy ukarani, ponieważ przestrzegamy zasad finansowego Fair Play. Gdybyśmy tego nie zrobili, zostalibyśmy ukarani.

? Ludzie muszą zrozumieć, że jesteśmy tutaj, aby konkurować na boisku, na tym samym poziomie, co elitarne kluby w Premier League, a także w Europie.

Źródło: www.mancity.com