Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był zadowolony z postawy swojego zespołu w spotkaniu z Wolverhampton Wanderers. The Citizens mieli problemy z pokonaniem drużyny Wilków, jednak efektowna końcówka spotkania pozwoliła im zwyciężyć 4:1 i odnieść 21 zwycięstwo z rzędu.

– Zareagowaliśmy dobrze. Co prawda nie nastąpiło to zaraz po stracie bramki, dlatego musimy być lepsi. Ten aspekt jest szczególnie ważny w meczach pucharowych, które niebawem przed nami – powiedział trener Manchesteru City, Pep Guardiola podczas pomeczowej konferencji prasowej.

– Mieliśmy wiele dogodnych sytuacji strzeleckich przed stratą bramki dla 1:1. To dobra lekcja dla nas przed meczami w pucharach, ponieważ przeciwnicy na wysokim poziomie nie potrzebują wiele sytuacji, aby ukarać kogoś za niewykorzystane sytuacje. Końcówka meczu w naszym wykonaniu była naprawdę rewelacyjna.

– Powiedziałem po ostatnim meczu z West Hamem, że kiedy wygrywasz 21 spotkań z rzędu, nie zawsze zwyciężasz 5:0 i wszystko jest idealne. Każdy zespół stwarza wiele problemów na różne sposoby.

– Nie spodziewałem się trzy miesiące temu, że będziemy w tym miejscu. Wszystko, co musimy zrobić, to zachować spokój.

Źródło: www.mancity.com