Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola zapowiedział, że jego zespół będzie dążyć do jak najmocniejszego zakończenia sezonu Premier League w meczu przeciwko Brentford w niedzielę.

Manchester City zdobył mistrzostwo Anglii w zeszły weekend, kiedy Arsenal przegrał z Nottingham Forest, a Obywatele przystąpili do meczu z Chelsea, mając osiem punktów przewagi nad Kanonierami.

– Zamierzam zagrać najlepszym możliwym składem, aby zobaczyć, jak zawodnicy czują się pod względem kondycyjnym – powiedział Guardiola.

– Nie chcemy ryzykować, ale wystawimy taki zespół, aby wygrać mecz. To nie ma znaczenia, jeśli chodzi o punkty, ale sposób, w jaki graliśmy przeciwko Brighton ma znaczenie. Brighton pomogło nam utrzymać nasz poziom i mam uważam, że jest to dla nas świetne, ponieważ pomaga nam utrzymać rytm.

– Mecz w Brentford będzie inny, przede wszystkim ze względu na sposób, w jaki grają obie drużyny.  

– Zawodnicy znają sytuację. Pozycja, w której jesteśmy, zdarza się raz w życiu. Bycie ponownie mistrzem Premier League. Nadal musimy zagrać w dwóch finałach, a to nie zdarza się co sezon. Skoro już tam jesteśmy, musimy zrelaksować się i ciesz się tym, a potem dać z siebie wszystko.

– Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najlepszym sposobem na grę w finałach, jest odłączenie się. Muszę przygotowywać się do finału i oglądać filmy ze spotkaniami rywali, ale myślę, że musimy zagrać tak jak w zwykłym meczu Premier League, aby zbliżyć się do naszego najlepszego poziomu.

– W zeszłym miesiącu graliśmy jeden mecz w tygodniu z dwoma dniami wolnymi. Musimy się odciąć – fizjoterapeuci, lekarze i szefowie kuchni. Są tutaj 10 godzin dziennie, aby pracować z zawodnikami i pomóc im dojść do siebie po tym stresującym okresie. Dlatego trzeba wyjechać z rodzinami, grać w golfa i robić, co się chce.

– To dobry czas na przygotowanie się do finału. Trenuj kilka razy, ale po prostu rób dokładnie to, czego potrzebujemy, aby znaleźć się w najlepszej formie. Wrócę do domu i spędzę czas z rodziną.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj