Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City pochwalił swój zespól za postawę w meczu przeciwko Crystal Palace, który zakończył się efektowną wygraną jego drużyny 5:0.

– Strzeliliśmy dziś bramki w drugiej minucie pierwszej połowy i w trzeciej minucie drugiej połowy, dzięki czemu grało nam się dzisiaj o wiele łatwiej, a fani, gracze i sztab mogli cieszyć się przez kolejne 40 minut – powiedział Guardiola po zakończeniu meczu.

– Musieliśmy dziś zwracać szczególną uwagę na Wilfrieda Zahę ze względu na jego szybkość i zrobiliśmy to naprawdę dobrze. Mieliśmy na uwadze także, że nie tak dawno Crystal Palace pokonało Arsenal, więc znaliśmy ich atuty.

– Zdobycie pięciu bramek przeciwko temu zespołowi, jest bardzo dobre i jest to ważny wynik w walce o Ligę Mistrzów.

Guardiola ubolewał także nad faktem, że jego zespół nie był tak skuteczny w innych meczach.

– Tottenham jest jedynym zespołem w lidze, który może się z nami równać. Jesteśmy najlepszym zespołem w lidze, jeśli chodzi o tworzenie sytuacji bramkowych – nie mamy pod tym względem konkurencji.

– Nasz problem znajduje się właśnie tutaj – jest to najtrudniejszy element w piłce nożnej. Przeciwko Manchesterowi United stworzyliśmy 19 sytuacji, a nie zdobyliśmy gola. Liczby nie kłamią, chociaż stworzyliśmy tak wiele okazji, nie zdobyliśmy wystarczająco dużo bramek

– Pamiętam mecz przeciwko Evertonowi, gdzie przegraliśmy 0:4, a oni podjęli tylko cztery próby zdobycia bramki.