Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Manchesterem United, wypowiedział się na temat formy swoich zawodników w ostatnich tygodniach.

? Nasze zwycięstwa pochodzą od samych zawodników i ich chęci wygrania i ponownego zwycięstwa. Żadne słowa nie wzbudzają pożądania w graczach. Wszystko pochodzi z chęci konkurowania z kolegami i dawania z siebie wszystkiego, co w naszej mocy.

? Ludzie mówią miłe rzeczy, ponieważ wygrywamy. Uczucie, kiedy wygrywasz, jest piękne, ale w każdej chwili możemy przegrać.

? Podchodzimy do wszystkiego spokojnie. Trenujemy na sto procent, a potem chcemy zagrać dobry mecz. W swojej karierze miałem niesamowicie głodne zespoły. Mieliśmy szczęście, że byliśmy razem. W Manchesterze City chcemy wygrywać i wygrywać, a wynika to z tego, że moi zawodnicy mają coś wyjątkowego, tak jak mieliśmy to w Barcelonie i Bayernie Monachium.

Guardiola podczas rozmowy z dziennikarzami poruszył także kwestie nadchodzącego meczu z Manchesterem United.

? To ważna gra, podobnie jak poprzednia, poprzednia i następna. Wiemy, jak trudnym rywalem jest Manchester United. Mam wrażenie, że co sezon są lepszym zespołem. 

? Premier League to 38 spotkań, a to jeden z nich. Manchester United zajmuje obecnie drugie miejsce i jest naszym bezpośrednim rywalem. To bardzo ważny mecz i postaramy się wygrać.

Źródło: www.mancity.com