Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że jego gracze muszą ignorować głupie komentarze, że Obywatelom będzie łatwo zdobyć czwarty z rzędu tytuł Premier League w przyszłym sezonie.

Manchester City zdobył tytuł najlepszej drużyny Premier League trzeci sezon z rzędu po zwycięstwie z Chelsea 1:0 na Etihad Stadium w niedzielę.

Patrząc w przyszłość, Guardiola spodziewa się, że wielu ekspertów może przewidywać, że jego drużyna z łatwością obroni tytuł, ale Hiszpan nie ma złudzeń co do tego, jak twardzi są rywale w Premier League. Ponadto uważa, że wyzwanie w przyszłym sezonie będzie trudniejsze niż kiedykolwiek, ale dodał, że każdy klub, który chce zdobyć mistrzostwo, będzie musiał być lepszy niż jego drużyna.

– Ludzie powiedzą teraz, że w przyszłym sezonie tylko Manchester City może wygrać Premier League – to głupie komentarze – powiedział Guardiola przed przedostatnim meczem Manchesteru City w Premier League w tym sezonie przeciwko Brighton w środę.

– Jedyny problem z głupimi komentarzami polega na tym, że wchodzą ci do głowy. Kiedy ludzie mówią, że Manchesterowi City łatwo będzie wygrać Premier League i wierzysz w to, to dlatego, że akceptujesz te głupie komentarze.

– Następny sezon będzie trudniejszy, ponieważ wszystkie kluby chcą nas pokonać, nie lubią patrzeć, jak jedna drużyna cały czas wygrywa, wygrywa, wygrywa. Chcą cię pokonać i to jest wyzwanie. 

– Ale jeśli chcą być mistrzem, muszą zrobić to lepiej niż my. Jeśli tak się stanie, to jest to część sportu, gratulacje.

Guardiola zawsze stara skupiać się tylko na kolejnym meczu, ale tym razem pozwolił sobie patrzeć w przyszłość na wielkie mecze przeciwko Manchesterowi United i Interowi Mediolan.

– Finał Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi United będzie naprawdę, bardzo trudny. Zacząłem oglądać także mecze Interu i jestem pod wrażeniem. Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co robią.

– Mowa ciała, którą mają i wiele innych rzeczy. To nie przypadek, że w finale Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy są trzy włoskie drużyny.

– Grałem we Włoszech i znam mentalność włoskich drużyn w finałach. Dwie dekady temu liga włoska była najlepszą ligą na świecie. Wszyscy chcieli tam pojechać – zawodnicy, trenerzy, wszyscy chcieli tam pojechać. Ile Pucharów Świata już wygrali? To jest ich mentalność.

– Powiedziałem to już na początku, że gra w finale przeciwko włoskiej drużynie jest zawsze bardzo skomplikowana. Trochę już widziałem. Zadzwoniłem do kilku przyjaciół, którzy mieszkają we Włoszech, żeby zapytać, jak się mają. Wszyscy ludzie mówią mi: – Bądź czujny. Wiedziałem jednak, że tak powiedzą.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj