Pep Guardiola Joao Cancelo
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził, że decyzja Joao Cancelo o przedłużeniu umowy z zespołem The Citizens odzwierciedla ewolucję jego relacji z zawodnikiem.

Cancelo przedłużył swoją obecną umowę na początku tygodnia po tym, jak przyznał, że w pierwszych miesiącach w klubie było mu ciężko. Guardiola wyznał, że musiał w pełni zrozumieć Cancelo, aby pomóc mu osiągnąć poziom, na którym gra od ostatnich dwóch sezonów.

? Być może ludzie mi nie uwierzą, ale decyzja o przedłużaniu kontaktów należy do klubu, a ja nie jestem w to zaangażowany ? powiedział Pep Guardiola.

? Wszyscy wiedzą, jak ważny jest dla nas Joao. Miał trudności, kiedy przyjechał Manchesteru – nie zgadzaliśmy się w wielu sprawach. Po części były to też moje błędy. Teraz jestem zachwycony, że jest tutaj w pełni szczęśliwy i może grać na Etihad Stadium przez wiele lat.

? Jest wszechstronny, potrafi grać na wielu pozycjach. Jest również uwielbiany w szatni, bo jest bardzo zabawny. Jestem nim zachwycony.

? Każdy gracz musi być traktowany inaczej. Potrzebowałem więcej czasu, aby zobaczyć, jaki jest wrażliwy. To niesamowita osoba o wielkim sercu. Wreszcie rozumiem więcej. Jest dla nas ważnym graczem. Rozumie strukturę tego, jak gramy. Na początku potrzebował czasu. Jako osoba zawsze był tym samym, miłym facetem.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj