Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola poinformował, że długość jego przygody z klubem z Etihad Stadium jest uzależniona od wyników osiąganych przez jego zespół.

Podczas pierwszego sezonu pracy w Manchesterze City, drużyna Obywateli nie zdołała wygrać żadnego trofeum i zakończyła sezon dopiero na trzecim miejscu w Premier League, ale przeprowadzone dotychczas letnie wzmocnienia sprawiły, że jest ona postrzegana jako faworyt do triumfu w nadchodzącym sezonie.

Guardiola ma ważna umowę jeszcze przez dwa lata, ale mówił już o chęci pozostania w klubie dłużej niż do 2019 roku, ponieważ chce stworzyć najsilniejszy zespół w Anglii.

– Postaram się zostać w Manchesterze City tak długo, jak to tylko możliwe, aby pomóc Manchesterowi City osiągnąć sukces i pozostać na tym poziomie – powiedział Guardiola na łamach Sky Sports News.

– Myślę, że klub musi pracować i słuchać trenera we właściwym momencie, ale także podejmować własne decyzje w przyszłości. Nikt nie wie, co się stanie. Przyszłość wszystkich menedżerów na świecie zależy to od wyników.