Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Mimo pierwszej w tym sezonie porażki, Pep Guardiola po meczu z Szachtarem dostrzegł wiele pozytywów.

– Gratulacje dla Szachtara, zagrali dobry mecz, ale my również.

– Zaczęliśmy w porządku, ale ich pierwszy gol był wspaniały, a przy drugim myślę, że nie broniliśmy zbyt dobrze.

– Jednak walczyliśmy, jestem bardzo zadowolony z powodu Tosina, Brahima i Phila, tego, jak dobrze zagrali w Lidze Mistrzów przeciwko naprawdę dobremu zespołowi jak Szachtar Donieck.

– To obiecujący i utalentowani zawodnicy i ludzie to zobaczyli. Przyjechaliśmy tutaj po wygraną, nie udało się, ale walczyliśmy do końca.

– Mieliśmy już awans, więc zagraliśmy jednym zawodnikiem z przodu i spróbowaliśmy zmienić kilka rzeczy.

– W budowaniu akcji wspierał nas Fernandinho, bo Tosin i Mangala mają inną specyfikę gry-udanie kreowaliśmy sobie przestrzeń z przodu, ponieważ oni solidnie spisywali się w obronie. Jestem zadowolony i szczęśliwy z naszego występu.

W poniedziałkowym losowaniu par 1/8 finału Champions League City może trafić na FC Basel, Bayern Monachium, Juventus, Sevillę, FC Porto albo Real Madryt. Boss Obywateli zapewnił jednak, że nie można teraz oceniać przeciwnika, bo w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy wiele może się zdarzyć.

– Obecnie jest dużo rozmów o losowaniu Champions League, które opierają się na tym, jak zespoły wyglądają w tym momencie, w konkretnym dniu.

– Możesz być dobry dzisiaj, a w lutym będziesz przeżywał katastrofę, albo na odwrót. Nie będzie łatwo, w grze dalej są trzej trudni rywale (Real, Barcelona, Bayern), zresztą tak samo jak inni. Tak czy inaczej spróbujemy.

– Teraz odpoczniemy i będziemy przygotowywać się do niedzielnego meczu.