Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City nie może zaliczyć sobotniego meczu z mistrzem Anglii – Leicesterem City do udanych.

Drużyna dowodzona przez trenera Pepa Guardiolę, przegrała na King Power Stadium 2:4, trąc pierwsze dwa gole w ciągu początkowych pięciu minut gry.

Hiszpański trener City, podczas pomeczowej konferencji stwierdził, że jego zespół musi jak najszybciej wyciągnąć wnioski z tego spotkania.

– Zdecydowanie nie takiego meczu oczekiwaliśmy. Kiedy w ciągu czterech minut przegrywasz 0:2, nie jest łatwo. Leicester bardzo dobrze kontratakował i wygrywał tak zwane drugie piłki, broniąc się bardzo dobrze. Kiedy udało nam się przejąć piłkę, na plecach mieliśmy czterech zawodników Leicester. Zagrali dobrze.

– Staraliśmy się do samego końca i zdobyliśmy dwa gole. Nasza gra nie była zła, ale w niektórych aspektach mamy problem.

– Nie chodzi o system gry. Broniliśmy się dobrze w takim zestawieniu na początku sezonu. W każdym meczu istnieje kilka pozytywów, ale trudno gra się na tym poziomie, kiedy przegrywa się 0:2, a następnie 0:3.

– Teraz musimy wstać i analizować to, co się stało. Musimy zrobić krok naprzód, zwłaszcza w kwestii naszej psychiki.

– Piłka nożna jest grą dobrych rzeczy, złych rzeczy i błędów. Nigdy nie skarżę się na moich graczy. Muszę zajrzeć do wnętrza siebie – ocenić co mam robić, a oni muszą podążać za mną.

– Nie zdobyliśmy punktów w ostatnich meczach. Musimy zmienić to najszybciej jak to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj