Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola uważa, że Manchester City musi dostosować się do stopniowego powrotu zawodników po ich występach na EURO 2020 i Copa America.

We wtorkowym sparingu przeciwko Preston North End, zakończonym zwycięstwem Manchesteru City 2:0, hiszpański trener miał do dyspozycji tylko ośmiu graczy z pierwszej drużyny.

Nathan Aké, Joao Cancelo, Rúben Dias, Fernandinho, Benjamin Mendy, Riyad Mahrez, Zack Steffen i Scott Carson to zawodnicy, których Guardiola miał do swojej dyspozycji.

– Musieliśmy się dostosować, mając zaledwie kilku zawodników z pierwszego zespołu – powiedział Guardiola po meczu.

– Co tydzień dołączają do nas kolejni gracze. Miejmy nadzieję, że będą mogli wrócić i trenować, nie musząc odpoczywać lub być na kwarantannie. Wiem, że nie mamy czasu, ponieważ za 11 dni mamy mecz o Tarczę Wspólnoty.

Aké, Cancelo, Dias i Steffen to zawodnicy, którzy wrócili do treningów dopiero na 24 godziny przed meczem, dlatego Guardiola był zadowolony z poziomu gry swojej drużyny.

– Ich występ był naprawdę dobry. Jestem naprawdę zadowolony. Mieliśmy tylko kilku zawodników z pierwszej drużyny i tylko dwie wspólne sesje treningowe. Większość zawodników z drugiej drużyny izolowała się natomiast przez 10 dni, więc ciężko było o odpowiednie przygotowanie, ale piłkarze poradzili sobie naprawdę dobrze.

Źródło: www.mancity.com