Guardiola zespół
fot. www.mancity.com

Manchester City w kolejnym meczu angielskiej Premier League zmierzy się na własnym stadionie z Crystal Palace. Wcześniej Manchester United, który przewodzi obecnie w ligowej stawce, zmierzy się z drugim Liverpoolem. Podział punktów w tym spotkaniu przy zwycięstwie Manchesteru City, mógłby uczynić rozgrywki jeszcze bardziej ekscytujące.

– Myślę, że pierwsza połowa sezonu była ekscytująca, ale nie myślę o tym, co wydarzy się w Liverpoolu. W mojej głowie i mam nadzieję, że w głowie graczy jest tylko Crystal Palace – powiedział Guardiola.

– W ostatnich dwóch sezonach nie byliśmy w stanie pokonać ich u siebie. Miejmy nadzieję, że teraz będziemy w stanie. Zawsze, w drugiej połowie sezonu, kiedy walczysz o tytuł, wszystko jest to ekscytujące. Zespół taki jak Palace dokładnie wie, co musi zrobić, aby utrudnić nam zadanie.

– Musimy być cierpliwi, znaleźć swój rytm. Crystal Palace bardzo dobrze się broni i widzieliśmy to w meczu przeciwko Arsenalowi. Byli w stanie kontrolować większość meczu. Było ciężko grać z nimi w ostatnich sezonach, kiedy przegraliśmy i zremisowaliśmy. Staramy się odpowiednio zmotywować naszych graczy, aby wykonali swoją pracę i wygrali mecz.

– Wszystkie kluby mają w tym sezonie wzloty i upadki. Każdy zespół osiąga cztery dobre wyniki, a potem jeden lub dwa złe. Crystal Palace nie jest wyjątkiem. Czy coś zmienią w swojej grze? Nie wiem, bo mnie tam nie ma.

Źródło: www.mancity.com