Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola po wygranym meczu z Arsenalem wyraził opinię, że powrót do składu i na boisko Benjamina Mendy, który asystował przy obu zdobytych przez Obywateli  bramkach może mieć kluczowe znaczenie w walce o tytuł w bieżącym sezonie.

24- letni reprezentant Francji w ubiegłym sezonie doznał poważnego urazu kolana i był to jego pierwszy mecz w Premier League w pełnym wymiarze czasu.

– Mówiłem już wiele razy, że gramy na wysokim poziomie, nie można temu zaprzeczyć, ale mam wrażenie, że w wielu aspektach możemy się jeszcze poprawić, pomóc w tym może wprowadzenie do składu Benjamina Mendy.

– Dzisiaj zagraliśmy inaczej jak z Chelsea, ale mimo wszystko jestem więcej jak zadowolony po tym co zobaczyłem w meczach przeciwko Arsenalowi i Chelsea.

– Mendy to jest Mendy. Czasami chcemy go zabić, a czasami myślimy jaki to wspaniały piłkarz. On dodaje nam energii. Mendy ma wiele rzeczy do poprawienia i mam nadzieję, że uda nam się go przekonać, by zapomniał trochę o mediach społecznościowych i poprawił kilka rzeczy w swojej grze.

Pep nie krył zadowolenia, z postawy swoich podopiecznych i osiągniętego wyniku pomimo, że wielu graczy powróciło dopiero niedawno u urlopów po Mistrzostwach świata w Rosji.

– Wyjazdy i gra na Emirates Stadium są zawsze jest skomplikowane. Zwłaszcza w pierwszym meczu w sezonie w dodatku gdy Arsenal wybiegł na boisko pod wodzą nowego trenera. Biorąc pod uwagę brak kondycji fizycznej u wielu piłkarzy, którzy wrócili późno po Mistrzostwach Świata zagraliśmy na wysokim poziomie. To był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale to dopiero pierwszy krok. Musimy iść dalej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj