Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

W sobotni wieczór Manchester City zmierzy się w półfinałowym meczu Pucharu Anglii z Arsenalem. Szkoleniowiec The Citizens, Pep Guardiola podczas przedmeczowej konferencji prasowej stwierdził, że ​​postawa i hart ducha mają kluczowe znaczenie w rozgrywaniu najlepszych spotkań.

Manchester City chce rozegrać 10 spotkanie bez porażki na Wembley, a Guardiola uważa, że sobotni mecz jest sprawdzianem, czy jego zawodnicy są gotowi na mecz Ligi Mistrzów z Realem Madryt w przyszłym miesiącu.

– Ten mecz jest dla nas jak finał, a w finale decyduje wiele czynników. Najistotniejsze są jednak minimalne szczegóły.

– Bardzo dużo zależy od formy mentalnej i tego, jak radzisz sobie w takich sytuacjach. Tego typu gry dotyczą mentalności, a nie taktyki. To będzie dobry test, aby zobaczyć, czy jesteśmy gotowi do gry z Realem Madryt.

Guardiola wypowiedział się także na temat specyfiki rozgrywek Pucharu Anglii, które jego zdaniem są wyjątkowymi rozgrywkami.

– Puchar Hiszpanii jest interesujący, zwłaszcza finał. Puchar Anglii jest jednak wyjątkowy i myślę, że dzieje się tak dlatego, że gra w nim ponad sto drużyn. W Anglii tradycja i innowacje są częścią kultury. Puchar Anglii jest świetny. Moje pierwsze wspomnienia z angielskiej piłki nożnej to właśnie Puchar Anglii.

– Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie i jesteśmy bardzo podekscytowani podróżą do Londynu i starciem z Arsenalem.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ