Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola ma nadzieje, że jego zespół będzie zainspirowany piątkowym zwycięstwem z West Hamem United i będzie prezentował zbliżony poziom w kolejnych spotkaniach.

Drużyna dowodzona przez hiszpańskiego trenera odniosła efektowne zwycięstwo w Londynie, wygrywając 5:0.

– Zwycięstwo na wyjeździe zawsze jest bardzo motywujące. West Ham to trudny przeciwnik i mimo wysokiego wyniku nie było łatwo. Mam nadzieję, że to pomoże moim graczom uwierzyć, że są wystarczająco dobrym zespołem – powiedział po meczu trener The Citizens.

– Mój zespół przez cały sezon ma dużo biegać i dużo walczyć. Piłkarze muszą wierzyć, że są wystarczająco dobrzy, aby konkurować z każdym zespołem. 

W meczu w Londynie, Manchester City miał ogromną przewagę w posiadaniu piłki i kontrolował to, co działo się na boisku. Zdaniem Guardioli był to najważniejszy aspekt, który doprowadził do zwycięstwa w Londynie.

– Udało nam się długo utrzymywać przy piłce, podczas gdy w ostatnich spotkaniach było to prawie niemożliwe. Dziś graliśmy o wiele lepiej pod tym względem.

– Stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji strzeleckich i to nam bardzo pomogło. Przed karym mieliśmy trzy lub cztery wyraźne sytuacje, a zdobycie gola sprawiło, że grało nam się łatwiej w drugiej połowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj