Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wziął udział w konferencji prasowej przed ostatnim meczem fazy grupowej Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia. Ekipa The Citizens jest już pewna awansu do kolejnego etapu rozgrywek, podczas gdy Francuzi mają jedynie szanse zapewnić sobie udział w rundzie pucharowej Ligi Europy.

Pep Guardiola o sytuacji kadrowej Manchesteru City: ? Wszyscy zawodnicy są zdrowi. Jutro zdecydujemy o tym, jak będzie wyglądał nasz skład na to spotkanie oraz czy weźmie w nim udział Sergio Aguero. Być może usiądzie na ławce rezerwowych. Jutro zobaczymy jak zareaguje jego organizm, nie tylko na kolano. Najważniejsze jest to, że w ciągu ostatnich trzech, czterech dni był częścią zespołu podczas treningów. Będzie grał regularnie, kiedy będzie mógł regularnie trenować przez kilka tygodni i będzie zbierał meczowe minuty. Wszyscy wiemy jaki jest Sergio ? pracuje niesamowicie ciężko, aby wrócić na boisko. To jest najważniejsze. Potrzebuje trochę czasu, ale musimy być cierpliwi. Bardzo chcemy jego powrotu i wiemy, że jeśli kolano dobrze zareaguje na obciążenia, na pewno wróci. Nikt nie wątpi w jego jakość.

Pep Guardiola o drużynie i obciążeniach meczowych: ? Wszyscy grali już bardzo dużo minut w tym sezonie, dlatego nie rotowaliśmy w meczu z Fulham, aby w środę wykorzystać piłkarzy, którzy nie zagrali w sobotę. Jutro zagramy o zwycięstwo. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby mieć najsilniejszy skład dla konkretnych gier. Nie ma jednej drużyny na jedno spotkanie. Każdy jest zaangażowany i może być częścią zespołu. Jeśli ktoś gra regularnie bardzo dużo, byłoby to ryzykowne, aby zagrał jutro. To co widziałem dzisiaj na treningu, wygląda dobrze.

Pep Guardiola na temat Andre Villasa-Boasa i Olympique Marsylia ? Andre Villas-Boas pracował w wielu klubach i odniósł niesamowity sukces w Porto ? potem pracował w Anglii, Rosji i teraz w Marsylii. W tym zespole naprawdę jest jakość. Niestety nie udało im się uzyskać odpowiednich wyników w Lidze Mistrzów. Zero punktów w dwóch meczach jest trudne do odrobienia, ale widać tam jakość chociażby za sprawą takich piłkarzy jak Dimitri Payet i Florian Thauvin. Liga francuska jest trudna. To będzie ciekawy mecz. Marsylia zagra o prawo gry w Lidze Europy, a my o prestiż i utrzymanie pewności siebie.

Źródło: www.mancity.com