Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola na pomeczowej konferencji podał wstępne informacje dotyczące stanu zdrowia Ilkaya Gundogana. Niemiecki pomocnik, który ostatnie dziewięć miesięcy spędził lecząc kontuzję kolana (zerwane więzadła krzyżowe), po ostrym ataku Claudio Yacoba w 59. minucie meczu z WBA musiał opuścić boisko.

Jak podał boss The Citizens, tym razem kontuzja na szczęście nie wygląda na tak poważną.

– To była dla niego trudna sytuacja, ale myślę, że wszystko z Ilkay’em będzie w porządku.

– Ma drobny problem z kolanem, ale nie tak groźny jak ostatnio. Sądzę, że to nie będzie nic poważnego.

Katalończyk ocenił także przebieg gry- przyznał, że pierwszą połowę Obywatele powinni skończyć z kilkubramkowym prowadzeniem, a West Brom był groźny po przerwie, szczególnie ze stałych fragmentów.

– Moim zdaniem graliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, kiedy strzeliliśmy gola i z szansami, jakie sobie stworzyliśmy, prawdopodobnie powinniśmy schodzić do szatni z przewagą dwóch, trzech bramek. W drugiej połowie znaleźliśmy się pod presją, ponieważ jeśli West Brom ma rzuty rożne albo wolne, to jest trudno. Są fantastyczni w takich sytuacjach i jeśli strzeliliby drugiego gola, moglibyśmy przegrać. Poza tym nasze podania też nie były wystarczająco dobre.

– To był ciężki mecz- grać na wyjeździe z West Bromem jest trudno, oni grali wszystkimi zawodnikami podstawowego składu, ale jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Teraz nasz następny mecz gramy w domu.

Guardiola nie krył radości z korzystnego losowania par czwartej rundy Carabao Cup, gdzie City zmierzy się na własnym stadionie z reprezentantem Championship, Wolverhampton.

– Nareszcie mamy mecz domowy. Odkąd tutaj jestem, nigdy nie wylosowaliśmy spotkania u siebie, więc dziękuję chłopakom, którzy dzisiaj losowali!

– Do Wolves podejdziemy z szacunkiem. Doświadczenie z rywalizacji z Huddersfield w poprzednim sezonie pokazało, co działo się w pierwszym meczu. Będziemy gotowi. Cieszymy się tylko, że nareszcie zagramy w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj