Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Crystal Palace, Pep Guardiola przekazał pozytywne informacje dotyczące powrotu Vincenta Kompany’ego. Belg z powodu kontuzji opuścił ostatnie cztery spotkania, ale wrócił już do normalnych treningów i być może będzie brany pod uwagę w kontekście rywalizacji z Orłami.

– Sytuacja z kontuzjami wygląda w porządku. Vinny wrócił. Jeśli chodzi o Gundogana to mieliśmy szczęście, więc zobaczymy.

W sobotę Obywatele zmierzą się z zespołem, który w tym sezonie w lidze nie strzelił jeszcze gola i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Katalończyk spodziewa się jednak trudnego spotkania.

– Mam dużo respektu do Crystal Palace na podstawie tego, co zaobserwowałem. Wrzutki, drugie piłki, stałe fragmenty-pod tym względem są podobni do West Bromu. Przeciwko Burnley stworzyli sobie wiele szans.

– W Premier League każdy może wygrać z każdym. Ważne, żeby pozostawać w formie i unikać kontuzji-to najlepsza droga.

– Pokazałem moim zawodnikom okazje, jakie Crystal Palace miało w ostatnich dwóch meczach. Oni mają jakość, więc musimy być ostrożni.

– Zawodnicy muszą wiedzieć, że jutrzejszy mecz możemy przegrać. Tylko jeśli będą tego świadomi, jesteśmy bliżej zwycięstwa.

Boss zwrócił także uwagę na wpływ Benjamina Mendy’ego na resztę zespołu.

– Mendy dołączył do nas kontuzjowany. Nie brał udziału w wielu sesjach treningowych, ale wniósł do drużyny mnóstwo energii. Cieszymy się z tego powodu. Podobnie jak Gabriel Jesus, wierzymy, że jeszcze się rozwinie.

– Gabriel to topowy napastnik, chociaż jest jeszcze sporo rzeczy, które może poprawić. Jestem podekscytowany, że mogę pomagać mu w rozwoju.