Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że dobra gra defensywna jego drużyny w obecnym sezonie, ponownie okazuje się jednym z kluczowych elementów w drodze do sukcesu.

W trakcie swojej bogatej kariery trenerskiej Guardiola otrzymywał liczne pochwały za swoją filozofię gry, a jego zespoły prezentowały dobrą grę w ofensywie. Jednak w ośmiu z dziewięciu zwycięskich sezonów w Barcelonie, Bayernie Monachium i teraz w Manchesterze City, jego drużyny również mogły pochwalić się najlepszymi wynikami w defensywie.

Manchester City jest obecnie liderem Premier League i po raz kolejny stracili mniej goli niż jakakolwiek inna drużyna w tym sezonie ? tylko 14 w 23 dotychczasowych spotkaniach.

? Jesteśmy zespołem, który broni się będąc przy piłce. Uważamy, że nie potrzeba wielu graczy w polu karnym, aby dobrze się bronić ? powiedział Guardiola.

? Najlepszym sposobem na obronę jest, jeśli przeciwnik ma piłkę daleko od bramki lub kiedy piłkę mamy my. Aby stracić bramkę, przeciwnik musi mieć piłkę, a im mniej jej ma, tym większe mamy szanse na czyste konto.

? Oczywiście możemy mieć piłkę i stracić gola po kontrze, ale jeśli spojrzelibyśmy na najlepsze zespoły w Premier League, to tracą one najmniej bramek dlatego, że większość z nich jest ofensywna i ma wysoki procent posiadania piłki.

? Cieszę się z naszego bilansu bramkowego. Trzeba być ofensywnym, ale jednocześnie być solidnym w defensywie.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj