Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola żałował, że jego zespół nie zdołał przełamać słabej serii spotkań z Tottenhamem Hotsur podczas niedzielnego meczu obu ekip. Ostatecznie The Citizens przegrali ze Spurs 0:1.

– Spurs są dla nas trudnym rywalem. Zawsze mam wrażenie, że jesteśmy dobrzy, kiedy gramy na ich boisku, ale nie możemy potwierdzić tego wynikiem – powiedział po meczu trener Pep Guardiola.

– Popatrzcie na statystyki za każdym razem, gdy tutaj gramy. Poza pierwszym sezonem na White Hart Lane byliśmy naprawdę dobrzy. Trzeba jednak pamiętać, że statystyki to statystyki i nie jest łatwo ich kontrolować. Tracisz piłkę, oni przechodzą do kontry, co robią bardzo dobrze.

– Sposób w jaki graliśmy pokazał mi jednak, że jesteśmy we właściwym miejscu. Zrobiliśmy wszystko, aby wygrać. Zawodnicy mają 90 minut w nogach i wiemy, że mają kolejny tydzień na przygotowania do meczu z Norwich. Mam nadzieję, że gracze będą mogli wracać do składu krok po kroku.

– Mamy tych samych zawodników co w poprzednim sezonie. Jesteśmy wystarczająco dobrzy, aby stwarzać szanse i strzelać bramki – zrobimy to.

Źródło: www.mancity.com