Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z AS Monaco.

Hiszpański trener zapowiedział, że jego zespół wybiegnie na murawę, aby zrealizować swoje założenia i zagrać w sowim stylu.

– Kompleks niższości? Nie mamy długiej historii w tych rozgrywkach na tle innych klubów. Jeśli awansujemy dalej, to będzie to dopiero nasz drugi ćwierćfinał po poprzednim sezonie. Musimy starać się wygrać, a nie tylko bronić tego, co już mamy. Wszystkie zespoły w Europie chcą wygrać Ligę Mistrzów, ale to nie jest łatwe. Jesteśmy tutaj, bo na to zasługujemy – powiedział Guardiola podczas przedmeczowej konferencji.

– Nie myślę o tym, że jeżeli nic nie strzelimy, możemy awansować dalej. Zaczynamy od wyniku 5:3 w pierwszym meczu i musimy skupić się na tym, aby zrealizować to, co zamierzamy. Byłoby wielkim błędem myśleć o tym, co zrobiliśmy i nie myśleć o pracy jaka jest przed nami.

– Moim zdaniem AS Monaco jest najlepszą drużyną na świecie pod względem strzelania goli. Atakują pięcioma lub sześcioma graczami jednocześnie. Są silni fizycznie i szybcy. Byłem naprawdę pod wrażeniem ich gry w pierwszym meczu, a byłbym jeszcze bardziej po wrażeniem, kiedy zobaczyłbym mój zespół grający w piłkę nożną z poczuciem, że chce wygrać i nie myśli o przewadze z pierwszego meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj