Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W tym sezonie zespół Manchesteru City nie ma problemów z odnoszeniem zwycięstw w meczach z zespołami z górnej części tabeli Premier League. Po pokonaniu Arsenalu 3:1 Pep Guardiola nie ukrywał, że wygrane z głównymi rywalami mogą być kluczem do zdobycia tytułu.

– Wiem tylko, że każdy może nas pokonać. Nie ma znaczenia, co było w przeszłości. Możesz wygrać Champions League i odnieść porażkę dzień później.

 – Inne zespoły chcą z nami wygrać. Wszystko zależy od nas. Istotne, czy chcemy jeszcze więcej walczyć, żeby zdobyć tytuł.

– W poprzednim sezonie przeciwko głównym rywalom do mistrzostwa byliśmy w stanie wygrać tylko dwa spotkania. W tych rozgrywkach, w listopadzie mamy już trzy zwycięstwa. O tym mówiliśmy-jeśli chcesz zostać mistrzem, musisz pokonać Chelsea, Liverpool, Arsenal i inne drużyny z topu.

– Moja drużyna wykonała dobrą robotę. Przeciwko Arsenalowi znowu zanotowaliśmy dobry występ. Stworzyliśmy sobie dużo szans i prawie-szans, gdzie zabrakło ostatniego podania.

– Grając przeciwko Arsenalowi, nigdy nie można mówić o skończonej grze. Ale biorąc pod uwagę że graliśmy mecz Ligi Mistrzów w środę, a oni mieli tydzień odpoczynku, byliśmy silni i trzymaliśmy się razem.

– Mówiliśmy o zmęczeniu. Powiedzieliśmy, że dzisiaj będziemy odczuwać większe zmęczenie, ale ja twierdziłem, że nie możesz być bardziej zmęczony w twojej głowie.

– W drugiej połowie dobrze wykorzystaliśmy mowę ciała. Arsenal udanie grał wysokim pressingiem. Kiedy w takim układzie graliśmy z kontrataku, brakowało nam wykończenia i dlatego trudno było nam zamknąć mecz.

– Jednak ostatecznie zasłużenie wygraliśmy. To kolejne trzy punkty. Teraz moim życzeniem jest, żeby zawodnicy wrócili zdrowi po przerwie na reprezentacje. Nie mam nad tym kontroli. To mecze towarzyskie, więc niech będą inteligentni, sprytni i mądrzy.

– Potem zaczniemy przygotowania do Leicester. Oni byli mistrzami. Musimy tam pojechać i rozegrać dobre spotkanie, a następnie Huddersfield, Old Trafford, Southampton, krok po kroku. Dwa miesiące bez remisu to coś. To znaczy, że jesteśmy silni mentalnie.

Katalończyk skomentował także kolejny dobry występ defensywy Obywateli.

– Jakość zawodników powoduje, że bronimy tak dobrze. Możemy być bardziej solidni. Mogło być trzy do zera, więc musimy się poprawić. Jesteśmy jednak bardzo szczęśliwi, to kolejny świetny występ.