Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola, przeanalizował poniedziałkowy mecz swojej drużyny ze Stoke City.

– Jestem bardzo zadowolony z Davida, ponieważ zdobył dla nas wiele ważnych bramek w tym sezonie ? powiedział Guardiola.

– Dziś kontrolował tempo. Zwykle ludzie mówią o jego umiejętnościach i zdolnościach technicznych, ale twierdzą, że przy takich warunkach nie może być agresywny ani walczyć z rywalami – ale uwierzcie mi, on ma wszystko.

– Jesteśmy już bardzo blisko – 81 punktów to naprawdę dużo, przegraliśmy tylko jedną grę i dziś zaliczyliśmy solidny występ. 

– Wygrywanie na boisku Stoke zawsze jest skomplikowane, ale robiliśmy swoje i nie daliśmy Stoke żadnych szans. 

– Myślę, że to było zwycięstwo w lepszym stylu niż zwycięstwo z Arsenalem, ponieważ byliśmy solidni i kontrolowaliśmy grę. W pierwszej połowie było trochę ciasno, ale ogólnie graliśmy dobrze. 

– Teraz mamy prawie trzy tygodnie przed naszą kolejną grą i jedziemy do Abu Zabi, aby trenować w różnych warunkach, aby nieco zmienić nasze przyzwyczajenia. 

– Będziemy razem i pozostaniemy silni, a następnie wrócimy do końcowy etap sezonu.

– Bycie mistrzem jest skomplikowane. Nasz bilans pod względem zdobywania tytułów nie jest zbyt wielki, dlatego aby to zmienić, musimy wygrać najbardziej prestiżowy tytuł w Anglii.

– To bardzo ważne – ale teraz czas na odpoczynek i odpoczynek. Gracze następnie udadzą się do swoich reprezentacji i wrócimy na Goodison Park, gdzie wiemy, jak ciężko było nam wygrać w ciągu ostatnich kilku lat.

– Po tym nie ma znaczenia, z kim zagramy. Po meczu z Evertonem skupimy się na ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

– Zobaczymy losowanie w następny piątek, ale naszym bezpośrednim celem jest Everton, a następnie Liga Mistrzów. Jeśli będziemy grać tak, jak dzisiaj, to wcześniej lub później zdobędziemy mistrzostwo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj