Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City po ciężkiej przeprawie pokonał Cheltenham Town i awansował do V rundy rozgrywek Pucharu Anglii. Szkoleniowiec drużyny z Etihad Stadium, Pep Guardiola zdradził, że był trochę zaniepokojony przebiegiem spotkania, ale jego podopieczni zdali test charakteru.

? Oczywiście martwiłem się o końcowy wynik, ale podobnie jak w Newport dwa lata temu, ciężko pracowaliśmy, cierpieliśmy, próbowaliśmy różnych systemów i ostatecznie nasza jakość zrobiła różnice ? powiedział trener Manchesteru City.

? Cheltenham Town zasługuje jednak na wielki komplement i powiedziałem to Michaelowi Duffowi. Mają fantastyczny zespół, który na boisku potrafi stanowić jedność.

? Cieszymy się, że możemy wygrywać tego typu mecze. Wiemy, że w całej Europie w tego typu rozgrywkach, mniejsze drużyny są w stanie pokonać większe.

? Kiedy graliśmy w Newport dwa lata temu i wygraliśmy w ostatnich minutach drugiej połowy, było ciężko. Następnie graliśmy z Wigan, którego pokonało nas, więc znamy realia FA Cup i fajne jest, że każda drużyna może pokonać każdego. W meczu z Cheltenham byłem bardzo zadowolony z reakcji moich zawodników.

Źródło: www.mancity.com